Jaki sposób tester alkoholu jest używany w firmie?

Jaki sposób tester alkoholu jest używany w firmie

Najważniejsze jest, aby zdawać sobie sprawę z przejść czasowych, a z tego wynika liczba kołowrotów, testerów alkoholu i ile osób na 100 dmucha
Czasy:
A. Około 15 osób przechodzi przez bramkę obrotową wyposażoną w kontrolę dostępu w ciągu 1 minuty.Jaki sposób tester alkoholu jest używany w firmie
B. Kontrola alkoholu na bramce obrotowej opóźnia sprawdzaną osobę o około 20 sekund, jeśli nie piła, jeśli piła, to o około 30 sekund do 1 minuty.
C. Test na obecność alkoholu przy bramce obrotowej jest wskazówką, nie jest certyfikowany. Jeśli dana osoba piła, należy przeprowadzić test na obecność alkoholu za pomocą certyfikowanego urządzenia, np. firmy Dräger.
D. Po uwzględnieniu wszystkich czasów zostanie określona wymagana liczba alkomatów i bramek obrotowych. 600 osób to duża liczba, jeśli są na jednej zmianie, zalecałbym 3-4 przejścia kontrolowane

Możliwe instalacje alkohol testera
–  tester alkoholu zainstalowane na bramkach wejściowych, które są montowane losowo (użytkownik określa, ile osób na 100 ma dmuchać).
– System kołowrotów jest wyposażony w kontrolę dostępu, dzięki czemu można zidentyfikować osobę aktualnie przechodzącą przez kołowrót.
– Po przyłożeniu karty wejściowej uruchamiany jest system losowego wyboru
– W przypadku zablokowania możliwości przejścia przez bramkę obrotową, osoba jest proszona o wykonanie testu na obecność alkoholu w organizmie.
– Jeśli osoba nie dmuchnie w bramkę obrotową, zostaje zwolniona.
– Jeśli dmuchnie, system włączy alarm, a bramka obrotowa pozostanie zablokowana.
– Po odejściu pracownika, który wysadził system, pracownik ochrony odblokowuje bramkę obrotową i umożliwia przejście innym pracownikom.
– Alkomat resetuje się

– Pracownicy powinni mieć możliwość poddania się oddzielnemu anonimowemu testowi przed przejściem przez kontrolowaną bramkę obrotową, tester alkoholu powinien być zainstalowany w pomieszczeniu, za prześcieradłem, tak aby możliwa była anonimowość testu, a pracownik podejrzany o bycie pod wpływem alkoholu powinien zostać poddany testowi. Jeśli dmuchnie, nie zostanie to odnotowane i może wziąć urlop bez konsekwencji itp.

Dostarczyliśmy oba rozwiązania, ale tam, gdzie istnieje rozwiązanie 2, pracownicy są szczęśliwsi, a pracodawca też jest szczęśliwszy, ponieważ nie musi czasami radzić sobie z dobrym pracownikiem za jedno wykroczenie.

Spotkaliśmy się również z wymogiem testowania wychodzących pracowników, którzy po prostu pili w pracy. Procedura jest taka sama jak w punkcie 1. i w tym momencie nie zalecamy dodawania punktu 2.

Profesjonalny personel: Zatrudnienie wykwalifikowanego personelu do przeprowadzania testów na obecność alkoholu. Osoby te powinny być w stanie zapewnić dokładne i wiarygodne wyniki oraz prawidłowo postępować z uczestnikami.

Prywatność: Podczas przeprowadzania testów na obecność alkoholu należy szanować prawa i prywatność osób. Upewnij się, że proces jest dyskretny i że zachowana jest godność osób poddawanych testom.

Zerowa tolerancja: należy stosować politykę zerowej tolerancji dla alkoholu przy wejściu do obiektu. Oznacza to, że każdy pozytywny wynik testu na obecność alkoholu będzie skutkował odmową wstępu na teren obiektu.

Czas na samokontrolę: Zapewnij osobom, które mają wątpliwości co do obecności alkoholu w organizmie, możliwość przeprowadzenia samokontroli, zanim zostaną wykluczone z zakładu.

Posted in Turnikety and tagged , , , , , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.